Top Soczewki - Bez okularów, tylko w soczewkach ! Markowe soczewki tylko w Top Soczewkach - szkła kontaktowe tanio, szybko i pewnie.


Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?

Tel: 601 448 006, formularz kontaktowy

Czynne: pn-pt od 9-17

Koszty wysyłki

Poczta Polska

  9 zł - przelew - list PP

Kurier

12 zł - przelew - kurier UPS
14 zł - przelewy24 - kurier UPS
20 zł - pobranie - kurier UPS

stat4u

Zakładanie i zdejmowanie soczewek

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów, jednak mogą one uszkodzić oko gdy są zakładane w niewłaściwy sposób.

Zakładanie soczewek kontaktowych

 • Przed zakładaniem soczewek dokładnie umyj ręce, następnie osusz je czystym bawełnianym ręcznikiem. Upewnij się, że na rękach nie ma śladów mydła oraz są one idealnie suche, ponieważ soczewka może nie chcieć odkleić się od wilgotnego palca.
 • Wyjmij soczewkę z pojemniczka. Sprawdź, czy nie jest uszkodzona. Zakładanie soczewek zawsze rozpoczynaj od tej samej soczewki – prawej lub lewej ( chyba, że soczewki mają te same moce).
 • Umieść wilgotną soczewkę na palcu wskazującym. Upewnij się, że wszystkie zewnętrzne krawędzie soczewki są skierowane do góry  (miseczka) i żadna z nich nie przykleja się do palca. Jeśli brzegi soczewki są nieznacznie skierowane na zewnątrz (talerzyk) zamiast do góry , soczewkę należy odwrócić na druga stronę.
 • Przy pomocy palca wskazującego i środkowego drugiej ręki rozchyl, a następnie przytrzymaj górną i dolną powiekę oka. Gdy nabierzesz doświadczenia w tej metodzie, będziesz mógł zakładać soczewkę przytrzymując tylko dolną powiekę oka.
 • Spójrz w górę, staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów oraz nie mrugać. Umieść soczewkę w dolnej części oka. Gdy poczujesz, że soczewka przyczepiła się do oka powoli zamknij powieki.
 • Zamrugaj powoli kilka razy, aby soczewka nie wypadła tylko wypośrodkowała się na oku.
 • Jeżeli poczujesz jakikolwiek ból lub dyskomfort  wyjmij soczewkę z oka, ponownie sprawdź czy nie ma uszkodzeń, dokładnie ją umyj i rozpocznij procedurę zakładania od początku wg powyższych wskazówek.
 • Drugą soczewkę zakładaj dokładnie w taki sam sposób.
Zdejmowanie soczewek i ich pielęgnacja
 • Przed zdejmowaniem soczewek dokładnie umyj ręce, następnie osusz je czystym bawełnianym ręcznikiem.
 • Przepłucz i  wypełnij płynem pielęgnacyjnym pojemniczek do przechowywania soczewek.
 • Przy pomocy palca wskazującego i środkowego drugiej ręki rozchyl, a następnie przytrzymaj górną i dolną powiekę oka. Gdy nabierzesz doświadczenia w tej metodzie, będziesz mógł zdejmować soczewkę przytrzymując tylko dolną powiekę oka.
 • Spójrz w górę i delikatnie przesuń soczewkę na dolną część oka, następnie wyciągnij.
 • Soczewkę umieść na dłoni, zanurz w płynie do pielęgnacji soczewek i delikatnie pocieraj palcem od środka do zewnętrznej krawędzi. Następnie odwróć ją na drugą stronę i powtórz czynność.
 • Opłucz soczewkę z obu stron płynem pielęgnacyjnym ponownie, aby usunąć pozostałe ewentualne zanieczyszczenia i umieść ją w pojemniczku (prawym lub lewym).
 • Drugą soczewkę zdejmij dokładnie w taki sam sposób.
 • Soczewki w pojemniczku powinny być całkowicie zanurzone. Zakręć pojemniczek.
 • Pozostaw soczewki w pojemniczku przynajmniej na kilka godzin.
Soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji. Po zdjęciu po prostu wyrzuć je.

Cenne wskazówki
Jeśli wcześniej nie nosiłeś soczewek kontaktowych, noś je na początku tylko przez kilka godzin dziennie. Ściągnij je po przyjściu ze szkoły lub pracy, aby oko mogło odpocząć. Jeśli w ciągu dnia czujesz, że oczy są suche użyj kropli nawilżających.
Soczewki kontaktowe zakładaj/zdejmuj zawsze przed zrobieniem/zmyciem makijażu, dzięki temu unikniesz zanieczyszczenia/uszkodzenia soczewki.
Gdy soczewka wypadnie z oka za każdym razem przepłucz ją dokładnie płynem do pielęgnacji soczewek kontaktowych.
Ostrzeżenia
Nigdy nie płucz soczewek w zwykłej wodzie z kranu, ponieważ mogą ulec zanieczyszczeniu i dodatkowo staną się bardziej suche . Bieżąca woda, a nawet oczyszczona zawiera bakterie.
Jeśli poczujesz jakiś nietypowy ból, nawet po zdjęciu soczewek skontaktuj się z lekarzem specjalistą.
Nie zakładaj soczewek nawet minimalnie naderwanych ani odwróconych na drugą stronę.
Pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych należy codziennie płukać płynem pielęgnacyjnym i pozostawić otwartym aż do wyschnięcia.
Nigdy nie używaj soczewek dłużej niż zaleca producent.