Top Soczewki - Bez okularów, tylko w soczewkach ! Markowe soczewki tylko w Top Soczewkach - szkła kontaktowe tanio, szybko i pewnie.


Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?

Tel: 601 448 006, formularz kontaktowy

Czynne: pn-pt od 9-17

Koszty wysyłki

Poczta Polska

  9 zł - przelew - list PP

Kurier

12 zł - przelew - kurier UPS
14 zł - przelewy24 - kurier UPS
20 zł - pobranie - kurier UPS

stat4u

Wady wzroku

Krótkowzroczność (myopia) – to jedna z najczęściej spotykanych wad wzroku, objawiająca się niewyraźnym widzeniem oddalonych obiektów. Krótkowidz z bliskiej odległości widzi wyraźnie, natomiast zwiększenie odległości nawet o kilka cm powoduje rozmycie obrazu i nieostre widzenie. Spowodowane to jest tym, iż promienie świetlne wpadające do oka, są ogniskowane przed siatkówką, a nie na siatkówce, jak to jest w przypadku nieakomodującego oka zdrowego. Wyróżnia się trzy stopnie krótkowzroczności:

- niska krótkowzroczność - do -3,0 dioptrii

- średnia krótkowzroczność - od -3,0 do -6,0 dioptrii

- wysoka krótkowzroczność – powyżej 6,0 dioptrii.

Im wyższy stopień tym mocniejsze soczewki kontaktowe lub okulary korekcyjne potrzebujesz. Ich moc oznacza się znakiem minus w dioptriach.

Krótkowzroczność może utrudniać rozpoznawanie twarzy z odległości, prowadzenie samochodu, uprawianie sportu.


Dalekowzroczność (hyperopia, nadwzroczność) – to obok krótkowzroczności druga z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych oka ludzkiego. Dalekowidz z daleka widzi wyraźnie, natomiast z bliskiej odległości obraz jest zamazany lub widzenie w ogóle jest niemożliwe. Spowodowane to jest tym, iż promienie świetlne ogniskowane są za siatkówką, a nie na siatkówce jak to jest w przypadku nieakomodującego zdrowego oka. Dalekowzroczność może utrudniać wykonywanie takich czynności jak czytanie i pisanie. Do korekcji dalekowzroczności stosuje się soczewki kontaktowe lub okulary korekcyjne, o mocach oznaczonych znakiem plus w dioptriach.


Astygmatyzm – to jedna z trzech najczęściej (obok krótkowzroczności i dalekowzroczności) spotykanych wad wzroku, cechująca się zaburzoną sferycznością oka. Objawia się niewyraźnym lub zniekształconym widzeniem zarówno z bliskich jak i dalekich odległości w zależności od stopnia nasilenia astygmatyzmu. Dalekowidz może widzieć obraz nieostry w pewnych obszarach polach widzenia. Astygmatyzm występuje gdy oko posiada większą szerokość niż wysokość. Wtedy soczewka i rogówka zamiast skupiać światło w kulistym obszarze siatkówki, tworzy rozmazany obraz w jednym z kierunków.

Astygmatyzm może występować w połączeniu z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością, utrudniając wykonywanie czynności z bliska np.: czytanie, oraz z daleka np.: rozpoznawanie twarzy.

Wyróżnia się dwa rodzaje astygmatyzmu rogówkowego:

- regularny – oko ma dwie osie optyczne, korekcja okularami ze szkłami cylindrycznymi.

- nieregularny – rogówka oka jest uszkodzona, korekcja poprzez nakładanie żeli na rogówkę oraz przy pomocy soczewek kontaktowych lub korekcja laserem.


Starczowzroczność (presbyopia) - pojawia się najczęściej pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Charakteryzuje się stopniowym osłabieniem widzenia z bliskich odległości. Spowodowana jest przez fizjologiczny proces starzenia się organizmu, w pewnym wieku nieuchronnie dotyka każdego. Soczewka oka stopniowo staje się mniej elastyczna i bardziej sztywna, traci zdolność akomodacji czyli dobrego widzenia obiektów z bliska i daleka. Starczowzroczność również może występować w połączeniu z trzema najbardziej popularnymi wadami wzroku tj.: krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem. Do korekcji tej dolegliwości stosuje się dwuogniskowe okulary korekcyjne lub progresywne soczewki kontaktowe.